Vatandaşlarımıza Yeni Bir Hizmet: Rayiç Bedel Yazısı Artık İstenmeyecek

12 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Tapu Müdürlüğümüzde gayrimenkul satış işlemi yapan vatandaşlarımızın önceki yıllarda Belediyeden rayiç bedel yazısı getirmesi gerekiyordu. Ocak 2021 tarihi itibariyle vatandaşlarımızdan rayiç bedeli yazısı artık istenmeyecek olup, Tapu Müdürlüğümüzce bu bilgiler sistem üzerinden doğrudan çekilecektir. Bununla vatandaşlarımız Belediye Başkanlığına gitmek zorunda kalmayacak zamandan tasarruf edeceklerdir.

Tapu Müdürlüğü ile Gebze Belediyesi arasında yapılan işbirliği çerçevesinde; Gebze Belediyesine herhangi bir vergi borcu olmayan tüm gerçek ve tüzel kişilerin Gebze Tapu Müdürlüğünde işlem yaparken talep edilen Emlak Beyan Değer (Rayiç Bedel) yazısı artık istenmeyecektir.

Kaymakam Mustafa Güler, “Yapılan işbirliği çerçevesinde Tapu Müdürlüğü online bağlantısı ile Gebze Belediyesi tarafından uygulanan yazılım sayesinde sistem üzerinden Tapu Müdürlüğü personeli emlak beyan değerini kendisi alacaktır. Ayrıca yapılan bu uygulamanın Kocaeli ili dâhilindeki ilk kez ilçemizde uygulamaya başlanması hususunda emeği geçen Tapu Müdürlüğümüze ve Belediye Başkanlığımıza çok teşekkür ederim” dedi.

 

Böylelikle vatandaşımızın daha kaliteli hizmet alması, bürokrasinin azaltılması ve vatandaşlarımızın iki kurum arasındaki zaman kaybının önüne geçilerek Gebze’de yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunularak kâğıt israfı ve kırtasiyecilik minimum seviyeye indirilmiştir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN