Sınıra Askeri Sevkiyat!

30 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan hareket eden 32 tank, Kilis’in Elbeyli ilçesinde belirlenen noktalara konuşlandırılacak.

Suriye sınırındaki Kilis‘e askeri araç sevkiyatı yapıldı.

Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan hareket eden 32 tank, Kilis‘in Elbeyli ilçesinde belirlenen noktalara konuşlandırılacak. .

32 TANK KİLİS‘E HAREKET ETTİ

Alınan bilgiye göre, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığından çıkış yapan 32 tank, zırhlı personel taşıyıcılar ve askeri personeli taşıyan otobüsler, güvenlik önlemi altında Kilis‘e hareket etti.

ASKERİ ARAÇLAR BELİRLENEN NOKTALARA KONUŞLANDIRILACAK

Tank ve diğer askeri araçlar, Suriye sınırındaki Elbeyli ilçesinde belirlenen noktalara konuşlandırılacak.

YÜKSEKOVA’DA UÇAK HAREKETLİLİĞİ

Hakkari‘nin Yüksekova İlçesi semalarında bu sabah saatlerinde uçak hareketliliği görüldü.

Uçak hareketliliği, sabah saatlerinde başladı. Yüksekova semalarında geçen uçaklarınIrak sınırında bulunan Dağlıca bölgesine doğru gittikleri gözlendi. Uçak sesleri bölgede duyulurken, bu hareketlilik yaklaşık yarım saat sürdü.

NUSAYBİN’DE SURİYE SINIRINA KAZILAN HENDEK 500 METREYE ULAŞTI

Mardin‘in Nusaybin İlçesi ile hemen karşısında bulunan Suriye‘nin Kamışlı kenti arasındaki sınıra Türk askerleri tarafından kazılan hendek 500 metreye ulaştı. Askerler bölgede güvenlik önlemleri alırken, sınır karakollarına radar ve tankların konuşlandırıldığı görüldü.

Suriye‘nin Kamışlı kentinin hemen karşısında bulunan Nusaybin İlçesi’nde sınırdaki mayınlı bölgeye Türk askerleri tarafından bir hafta önce hendek kazılmaya başlandı.Nusaybin ile Şırnak‘ın Cizre ilçesi arasında bulunan ve daha önce yapılan ancak açılmayan yeni Nusaybin Sınır Kapısı kesiminde başlanan hendek kazma çalışmaları iş makineleri eşliğinde sürüyor. 2 metre genişliğinde ve 3 metre derinliğindeki hendeğin uzunluğu bir haftada 500 metreye ulaştı.

ŞUBAT AYINDA DA HENDEK KAZILMIŞTI

Hendek kazma çalışmaları devam ederken, bölgede Türk askerlerinin zırhlı araçlarla güvenlik önlemleri aldığı görüldü. Hendeğin, Suriye‘deki iç savaş yüzünden güvenlik amaçlı kazıldığı ve yasadışı geçişlerin de önlenmesinin amaçlandığı belirtidi. Nusaybin ile Kamışlı arasına Şubat ayında da Kızıltepe ilçesi yönüne hendek kazılmıştı. 2 metre genişlik ve 3 metre derinliği olan hendeğin uzunluğu 1 kilometreyi bulmuştu.

SINIRDA ÖNLEMLER ÜST SEVİYEDE

Suriye sınırında bulunan Demirtepe Sınır Karakolu’ndada önlemlerin üst seviyede olduğu, karakol çevresine radar, uzun menzilli toplar ve tankların yerleştirildiği görüldü.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN