Sanayici Süheyl Erboz Hayatını Kaybetti

12 Mayıs 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Türkiye’de OSB camiasının ağabeyi olarak bilinen İMES OSB’nin eski yönetim kurulu başkanı Süheyl Erboz, Covid 19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Ülkemizin sevilen sanayicilerinden Süheyl Erboz, hayatını kaybetti. 1 aydır yoğun bir şekilde koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören Süheyl Erboz, milyonları öldüren virüsün pençesinden kurtulamadı.

Sanayi camiasında şok etkisi yaratan bu haber, Erboz’un tüm sevenlerini yasa boğdu. Dinamik yapısıyla tanınan Başkan, çalışma hayatının yoğunluğundan ve stresinden uzaklaşmak için sık sık spor yapmasıyla ve atletik yönüyle tanınıyordu.

Marmara’daki önemli OSB’lerin kurulmasında emeği olan camianın sevilen isimlerinden Süheyl Erboz, Kocaeli’nin en güçlü sanayi bölgelerinden Dilovası İMES OSB’nin yıllarca başkanlık görevini yürütmüştü. Yeni kurulan Yalova İMES Makine İhtisas OSB’nin de Kurucu ve Onursal başkanı olarak görevini sürdüren Erboz, OSB camiasının çatı kuruluşu olan OSB Üst Kuruluşu (OSBÜK) bünyesinde de üst düzey görevlerde yer almıştı. Süheyl Erboz, çarpık uygulamaları iyileştirme çabasıyla sanayi camiasının gönlünde taht kurmuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN