Nail Çiler 12 Ekim Gebze’nin Kurtuluşu Dolayısıyla Açıklamada Bulundu

11 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

 

Gebze’ miz; 1920 yılında Birinci Dünya Savaşı sonucu imzalanan Mondros Anlaşması ile İngilizlerin, onların bölgeyi terk etmesi ile 1921 yılında Yunanlıların işgaline uğramıştır. Kurtuluş savaşında olduğu gibi aynı mücadele örneği Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğindeki Türk ordusunun sabrı ve azmi ile şehrimizin işgali karşısında da gösterilmiş ve Gebze’ miz 12 Ekim 1922 tarihinde bağımsızlığına kavuşmuştur.

Tarihi muhteşem zafer ve komutanlarla dolu yurdumuzda şartlar ne kadar ağır ve zorlayıcı olursa olsun, milletimiz egemenlik ve bağımsızlık için daima birlik ve beraberlik içinde hareket etmeyi başarmıştır. Milletimizin hiç kimsenin boyundurluğu altına girmeden kendi isteği doğrultusunda tam bağımsızlık adına göstermiş olduğu çaba, ülkemizin her bir tarafında aynı ruh ile var olmuştur.

Daha sonraki yıllarda sanayinin kalbi olacak olan güzel Gebze’ mizin bizlerde kalması için büyük mücadele örneği gösteren başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu uğurda canları pahasına kendini siper eden silah arkadaşları ve kahraman askerlerimizi rahmet ve minnetle anar; Gebze Ticaret Odası olarak kahramanlarımızın emaneti olan bu güzel şehri bilimsel, kültürel ve sosyo-ekonomik alanda ilerletecek her türlü gayreti göstermeye devam edecek olduğumuzu bildirir, GEBZE’ MİZİN KURTULUŞUNUN 96. YILINI KUTLARIM.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN