Kocaeli Valiliği Açıkladı, Yılbaşında Denetimler Artacak

29 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Valilik, yılbaşı akşamı alınacak önlemler ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Kocaeli Valiliği yılbaşı akşamında alınacak tedbirler ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Yayınlanan açıklamada 31 Aralık akşamında alınacak önlemler sıralandı.

POLİS NÖBETTE
Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu meydanlarda, alışveriş merkezlerinde, kutlama ve eğlence mekânlarında, otogar, istasyon, liman ve şehir içi otobüs duraklarında en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınarak, yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi yollar ve karayolları üzerinde görev yapacak trafik ekipleri ve timlerinin sayıları artırılarak, devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacak.

TRAFİK KONTROLLERİ ARTACAK
Yılbaşı gecesi, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde taşkınlık suretiyle vatandaşların huzur ve sükûnunu bozucu davranışların önlenmesi amacıyla yapılan denetimler sıklaştırılacak. Kazaların meydana gelme riskinin fazla olduğu yol kesimlerinde, seyir halinde ve ihbarlı trafik kontrolleri artırılacak. Gıda üreten iş yerleri ile satışını yapan toplu tüketim yerlerinde gıda güvenliğine ve tüketicinin aldatılmasının önlenmesine yönelik kontroller sıklaştırılacak. Belediyelerce toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler alınarak, itfaiye, su, kanalizasyon ve doğalgaz arıza ekipleri hazır hale getirilerek, nöbetçi memurluklar vatandaşın müracaatlarına açık tutulacak.

TÜM EKİPLER HAZIR BEKLEYECEK
112 Acil İstasyon ekipleri vatandaşların uğrayabilecekleri trafik kazalarına ve diğer muhtemel kazalara karşı müdahale için hazır bulundurulacak. Yılbaşında halkın sağlıkla ilgili problemlerinin çözümlenmesi için hastane ve sağlık kuruluşlarında nöbetçi personel bulundurulacak. Muhtemel elektrik arızaları için SEDAŞ, telefon arızalarına karşı da İl Telekom Müdürlüğü arıza ekipleri her an müdahaleye hazır halde bulundurulacak. Sıvılaştırılmış petrol gazı tüpleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile belediyeler tarafından kontrol edilecek. Yılbaşında meydana gelebilecek sel, su baskını, fırtına, yangın vb. doğal afetlere anında müdahale için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ilgili belediyeler tarafından, yeterli ekip ve teçhizat hazır halde bulundurulacak. Tüm ilçe kaymakamlıkları da belirtilen hususlarla ilgili olarak benzer tedbirleri alacak ve uygulayacak.

Yılbaşı akşamında gerekli görülebilecek telefon numaraları;
Valilik Nöbetçi Memurluğu: 322 33 53
Emniyet Nöbetçi Müdürlüğü : 315 73 99
Bölge Trafik : 229 57 82
Polis İmdat: 155
Jandarma İmdat.: 156
Belediye Zabıta: 153 – 321 34 04
Yangın İhbar : 110
Trafik Şube Müdürlüğü : 321 13 53
Alo Trafik : 154
Su Arıza : 185
Elektrik Arıza : 186
Alo Maliye : 189
Sıhhi İmdat : 112
Alo Gıda : 174
Kocaeli Devlet Hastanesi: 309 20 00
Seka Devlet Hastanesi: 322 34 60

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN