Kaplan:”Sefa Sirmen kararı siyasi”

30 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

CHP Kocaeli Eski milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, İZGAZ davasından ötürü 6 yıl 3 ay ceza yiyen Kocaeli Büyükşehir belediyesi eski başkanı Sefa Sirmen’e verilen cezanın siyasi bir karar olduğunu söyledi.

Dün Kandıra Cezaevi’ne giderek Sefa Sirmen’i ziyaret eden Kaplan, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada bu kararın siyasi ve taraflı olduğunu söyledi.

Davanın karar aşamasında hakim ve savcının değiştirilerek bu yönde karar verilmesinin tarafsızlık adına kaygı yarattığını kaydeden Kaplan, “Burada siyasi bir amaç var. Kocaeli’ye mal olmuş ve şehirle özdeşleşmiş Sefa Sirmen’e ceza verildi algısı oluşturulmaya çalışılıyor. 100 milyon dolara mal edilen İZGAZ’ın 600 milyon dolara satılmış olması, devleti zarara uğratığıyla çelişkili değil mi? Ayrıca zimmetine para geçirme iddiasından 15 kişi yargılanırken sadece Sefa Sirmen’in ceza alması da düşündürücüdür” diye konuştu. Kaplan, Sefa Sirmen’in Kocaeli ile özdeşleştiğini ve kente mal olmuş birisi olduğunu belirterek, uğradığı haksız karar ve siyasi cezalandırmadan dolayı desteklenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN