Hasbihal Buluşmaları Bilgievlerinde Devam Ediyor

24 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin sosyal belediyecilik anlamında önemle üzerinde durduğu sosyal bir proje olan Hasbihal Buluşmaları, Semt Konakları ve Kültür Merkezleri bünyesindeki Bilgievlerinde devam ediyor.

Ortak Akılla Yönetim

Yaklaşık 2 yıl önce başlatılan ve ilçede gerçekleştirilen her bir yatırımın halk nezdindeki görüşlerinin alındığı Hasbihal Buluşmalarını aralıksız olarak sürdüren Belediye Başkanı Şevki Demirci, programlarına hız kesmeden devam ediyor. Bugüne kadar öğretmenler, sağlık çalışanları, kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapan personeller, esnaflar, otobüs ve taksi esnafları, dernekler, STK’lar başta olmak üzere belediye eğitim birimleri olan Anne Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezlerinden faydalanan öğrencilerin velileriyle de bir araya gelinen Hasbihal Buluşmalarında ortak akılla yönetimi benimsediklerini gösteren Demirci, her bir yatırımda Çayırova’lıların görüşlerine, fikirlerine önem verdiklerini açıkladı.

Demirci, “Yaşam Şehrim Çayırova’yı İnşa Ettik”

Kültür Merkezleri ve Semt Konakları çatısı altında hizmet veren Bilgievlerindeki programlarında vatandaşlarla güzel bir sohbet ortamı oluşturan Demirci, geride bıraktıkları 5 yılda Çayırova’nın büyük bir değişim yaşadığını kaydetti. Eğitim başta olmak üzere sağlık, spor, sanat, çevre, ulaşım, kültür ve sosyal çalışmaların yapılarak ilçeye büyük bir değer katıldığını belirten Demirci, “Yaşam Şehrim Çayırova” ’yı inşa ettiklerini söyledi.

“Gençlerimiz İçin Ciddi Yatırım Yaptık”

Bilgievlerindeki programında velilerin sorularını yanıtlayan Demirci, “Geleceğimiz olan gençlerimize her alanda hizmet verebilmek için gece gündüz çalıştık. Onların eğitim hayatı başta olmak üzere, yeniliklerle tanışmasını sağladık. En iyi eğitimi verebilmek için 114 derslikten oluşan 4 modern okulumuzu tamamlayarak eğitime sunduk. Ayrıca zengin içeriği ve çeşitliliğiyle semt konaklarımızı inşa ettik. İçerisinde eğitim başta olmak üzere, sağlığa, sanata, spora, sosyo-kültürel alanlara yer verdik. Yine Kocaeli’nin en büyük ve modern kültür merkezlerini hizmete sunarak burada da semt konaklarımızda verdiğimiz hizmetlerimizi vatandaşlarımız ve çocuklarımızla buluşturduk. Gençlerimiz yeniliklerle tanışsın istedik, modern spor alanları inşa ettik. Kapalı Spor Salonlarımız, Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzla salon sporlarında başarılı gençler yetiştiriyoruz.” dedi.

“Her Alanda Hizmet Üretebilen Bir Sistem Oluşturduk”

Yerel yönetimler olarak klasik belediyecilik anlayışından kurtulup, her alanda hizmet üretebilen bir yapıya kavuştuklarının altını çizen Demirci, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 5 yılda 450’milyonu aşan 80 proje ürettik. İlçemizin kronikleşen sorunlarının üstesinden gelebilmek için büyük çaba sarf ettik. İmar uygulamalarındaki sorunları çözerek daha hızlı ve disiplinli bir yapılaşmayı sağladık. Ulaşım noktasında ilçemizin ulaşım master planını yeniden tasarladık. Prestij kattığımız caddelerimiz başta olmak üzere, modern kavşaklar, köprüler, gişeler, üst ve altgeçitler inşa ettik. Gerek Hükümetimiz gerekse de Büyükşehirimizle koordineli bir şekilde çalışarak Çayırova’mızın değişmez denilen kaderini yeniden inşa ederek değiştirdik.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN