Gebze’de HDP Binasına Saldıran Grup ile Polis Arasında Olaylar Çıktı

7 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Gebze’de bu akşam 20.30 sıralarında Gebze Kent Meydanında toplanan ve sayıları 300’den fazla olan bir grup Hakkari Dağlıca’da meydana gelen saldırıda şehit olan askerler için yapılan basın açıklamasından sonra HDP binasına  Türk Bayrağı asmak için yürüdü. HDP Binasının çevresindeki sokaklarda geniş güvenlik önlemleri alan Polis ile grup arasında olaylar çıktı. Çıkan olaylar sonunda 1 kişi yaralandı ve 112 Acil ekibi tarafından Gebze Fatih Devlet Hastanesini götürülüp tedavi altına alındı.

Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda CHP’nin basın açıklamasında olay çıkartan grup, açıklama bittikten sonra yürüyüş yaptı. 300 kişiden fazla olan grup Yürüyüş sonunda Gebze Kent Meydanında bir araya toplanarak buradan HDP Gebze ilçe binasını basmak istedi. HDP binasının girişinde Çevik Kuvvet Ekipleri ile grup üyeleri karşı karşıya geldi. Gruba dağılın uyarısının yapılmasının ardından polis gruba biber gazıyla müdahale etti. Gerginlik devam ederken HDP binasının olduğu yere çok sayıda polis sevk edildi .Polis ve grup üyeleri arasında zaman zaman tartışmalar ve kavgalar yaşanırken polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Grup üyelerinden bazı kişiler Çevik Kuvvet ekiplerine su şişesi fırlattılar. Polis barikatını aşmak isteyen grup ile polisler arasında yumruk yumruğa kavgalar yaşandı. Grubun dağılmaması üzerine olay yerine TOMA getirildi ve HDP binasının bulunduğu sokağın girişine yerleştirilerek barikat kuruldu.

 

 

 

Grubun dağılması için Gebze İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz bizzat grup üyeleri ile görüşmesinin ardından Gebze ilçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz ve grup hep beraber  istiklal marşını okuduktan sonra dağıldılar.

 

 

DSC_3185 DSC00952 DSC_3221 DSC_3197

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN