Eray Şamdan Tokyo 2020’de gümüş madalya kazandı! Tarihte bir ilk…

5 Ağustos 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda karatede erkekler kumite 67 kiloda Eray Şamdan, finalde Fransız rakibi Steven Da Costa’ya yenilerek gümüş madalya aldı. Karate, olimpiyat oyunlarına Tokyo 2020 ile birlikte dahil edilmişti. Eray, ülkemize karatedeki ilk madalyamızı getirdi.

Nippon Budokan’da düzenlenen karate müsabakalarında Eray, kumite 67 kilo finalinde Steven Da Costa’ya yenildi. Milli sporcu, 3 dakikalık maçın ilk bölümünde rakibine 2 puan verdi. Maçı çevirmeye çalışan Eray, bunda başarılı olamayarak son anda 3 puan daha kaybederek rakibine 5-0 yenildi ve Tokyo 2020’yi gümüş madalyayla tamamladı. Fransız sporcu ise altın madalya elde etti.

Karate, olimpiyat oyunlarına Tokyo 2020 ile birlikte dahil edilmişti. Eray, ülkemize karatedeki ilk madalyamızı getirdi.

Karşılaşmayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da salondan takip etti.

“HEDEFİM ALTINDI AMA GÜMÜŞ MADALYA DA MUTLULUK VERİCİ”

Tokyo 2020’de gümüş madalya kazanan Eray Şamdan‘ın final sonrası açıklamaları şu şekilde:

“Bu kadar büyük bir organizasyonda madalya aldığım için çok mutluyum. Karatede ülkemize ilk madalyayı getirdiğim için gururluyum. Ülkemizde zor zamanlar yaşanıyor. Biz de buradaki başarımızla insanlarımızın gönüllerine su serpebildiysek ne mutlu. Burası olimpiyat, gümüş de olsa madalya aldığım için mutluyum. Hedefim altın madalyaydı ama nasipte gümüş varmış. Buna da şükür. Maçlara çıkarken biraz bakıyorum ben sosyal medyaya, bana destek mesajları atan herkese teşekkür ediyorum.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN