DARICA DA RAMAZAN ŞENLİĞİ

30 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Hemen her akşam ilçenin farklı bir mahallesinde iftar sofralarının kuruluduğu Darıca’da ramazan ayı renkli görüntülere sahne oluyor.

Mahalle iftarları Nenehatun Mahallesi’nde devam ederken, programlara yoğun ilgi gösteren mahalle halkı hep birlikte iftarını açıp , Ramazan ayının güzelliklerini yaşıyor.Her akşam farklı bir mahallede iftarını vatandaşlarla açan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak , Nenehatun Mahallesi’nde de iftar öncesi vatandaşlara yemek dağıtıp masaları dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.

İftar öncesi Darıca Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri mini konser ve semazen gösterileriyle mahalle halkının beğenisini kazanırken yenilen yemeğin ardından topluca dualar edildi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak yaptığı kısa selamlama konuşmasında, davetlerine icabet eden herkese teşekkür ederken “ Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın,ibadetlerimizi kabul etsin.” diyerek konuşmasını tamamladı.Başkan Karabacak teravih namazının ardından da vatandaşlara İkram Çeşmesi’nden Osmanlı Şerbeti ikram ederek, cami cemaatiyle sohbet etti.

 

 

_DSC4656 _DSC4660

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN