Cumhuriyet Gazetesi’ne operasyon!

31 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu sabah saatlerinde gözaltına alındı. Yazar Güray Öz ve İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay’ın da evi aranıyor.

Cumhuriyet gazetesi internet sitesinden yapılan açıklamada; Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay ve yazarlar Güray Öz ve Hikmet Çetinkaya’nın evine sabah saatlerinde polis baskın yaptığı belirtildi. Polisin, Sabuncu ve Öz’ü gözaltına aldığı, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay’ın ise yurt dışında olduğu belirtildi.

  • Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yürütülen  bir soruşturma kapsamındaCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat  Sabuncu’yu gözaltına aldı.

    Gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay ve yazar Güray Öz’ün de  evlerinde arama yapıldığı öğrenildi.

    Gazetenin 13 yazar ve yöneticisi için gözaltı kararı çıktı. İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay’ın ise yurt dışında olduğu belirlendi

    İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NDAN AÇIKLAMA

    İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada “Cumhuriyet Gazetesi ve Cumhuriyet Vakfı yöneticileri hakkında, “FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” suçlarından bir kısım şüpheliler hakkında soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN