Çiftçi “2020’de hizmetlerimiz artarak devam edecek”

1 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Yeni yıl dolayısı ile bir mesaj yayımlayan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, 2020 yılında vitesi yükselteceklerini ve hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 2019 yılında çıktıkları hizmet yolcuğunda 31 Mart seçimlerinde Çayırova halkının yüksek teveccühleri ile göreve geldiğini ifade eden Başkan Çiftçi, geçen 9 aylık süre zarfında Çayırova’nın daha mutlu, huzurlu ve yaşanabilir bir şehir olması için canla başla gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

MAHALLE MAHALLE HALKIMIZI DİNLEDİK

Gönül belediyeciliği ekseninde vatandaşlarla istişare ederek hizmetleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Çiftçi,” Seçimden önce söz verdiğimiz gibi halkımıza her zaman iç içe ve istişare içinde olduk. Gönül ve makam kapımızı sonuna kadar vatandaşlarımıza açtık. Mahalle mahalle vatandaşlarımızı dinledik ve yeni bir yol haritası çizdik. Vatandaşlarımızın istek, öneri, beklenti ve taleplerini ve öncelik sırasına göre önümüzdeki yıl ve yıllarda çözümü kavuşturacağız. Mahalle meclislerimizde ikinci tur 2020’nin bahar aylarında başlayacak. ”dedi

Hizmetlerde istişare ve ortak akla önem verdiklerinin altını çizen Başkan Çiftçi,” Söz verdiğimiz gibi halkımızın istemediği hiçbir şeye imza atmadık, atmayacağız. Vatandaşlarımızın istediği hizmeti istişare ile yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. ”dedi

BEŞİKTEN EŞİĞİĞE YETİM PROJEJİ

Görevinin ilk aylarından seçim beyannamesinde söz verdiği Beşikten Eşiğe yetim projesini hayata geçirerek, ilçedeki maddi durumu iyi olmayan yetim çocuklara sahip çıktıklarını ve çıkmamaya devam edeceklerini belirten Başkan Çiftçi, halkımızın isteği üzerine Yenimahalle’de, üç mahallemizin ortak kullandığı semt pazarını hizmete açtık. Vatandaşlarımızı mutlu eden bu hizmetten bizde çok mutlu olduk. ”dedi.

HASTANENİN YERİNİ MERKEZE GETİRDİK

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, gerek seçimden önce gerekse seçimden sonra vatandaşların en çok talep ettiği Çayırova Devlet Hastanesi’ni yoğun süren bir çalışma sonucunda Sağlık Bakanlığı, Kocaeli Milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediyemizin desteği ile merkeze yakın bir yere getirdiklerini belirterek, inşaatın bir an önce başlaması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

EĞİTİM HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ

Başkan Çiftçi, İlçenin geleceği olarak gördüğü çocuklara ve gençlerin eğitimine büyük önem verdiklerini, projelerin odak noktasına çocukların ve gençlerin olduğunu, vatana ve millete faydalı, milli ve manevi değerlere önem veren bireyler orak yetişmesi için tüm imkânları seferber etiklerini söyledi.  Bilge Evleri ve çocuk kulüplerinin içeriğini zenginleştirdiklerini anlatan Başkan Çiftçi, “Eğitim önceliğimiz, çocuklarımız geleceğimiz” sloganı ile Bilgi Evlerini adeta bir eğitim yuvasına dönüştürdük. Okul dersleri, lise, üniversite hazırlık ve spor, sanat ve bilim destek kursları ile öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Birinci Çayırova Kitap Fuarımız çok büyük ilgi gördü. Geleneksel olarak devam edecek” ifadesini kullandı.

SANAYİCİLERLE İŞBİRLİĞİ

Başkan Çiftçi, Çayırova’nın tüm dinamiklerini ilçenin yönetiminde söz sahibi yapacak çalışmalar yaptıklarını, Çayırova’ya katma değer üretin sanayi kuruluşlarını ziyaret ederek, birlikte işbirliği ve proje teklifinde bulunduklarını ve üreten beyinlerin fikirlerinden istifa ederek Çayırova’ya sanayicilerle birlikte değer katmak istediklerini kaydetti.

SPOR KENTİ ÇAYIROVA

Çayırova’yı aynı zamanda bir spor şehri yapmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Çiftçi,” Spora ve sporcuya her zaman destek olmaya devam edeceğiz. İlçemizin marka şehir olmasının bir yolu da başarılı kulüp ve sporculardan geçtiğine inanıyoruz.  Çayırova’yı spor kenti yapacak projeler le ilgili çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

ÇAYIROVA’YI MARKA ŞEHİR YAPACAĞIZ

Çayırova için büyük hayalleri ve hedefleri olduğunu anlatan Çiftçi şunları söyledi: “Görev süremiz içinde durmadan, yorulmadan ve canla başla çalışarak ilçemizi marka bir şehir haline getirmek en büyük hedefimiz. Kaynakları etkin ve verimli kullanarak vatandaşlarımıza kaliteli ve hızlı belediyecilik hizmetlerini sunmanın yanında, eğitim, spor, sanat ve kültürde Çayırova’nın başarı grafiğini yükseltmek, daha mutlu, huzurlu ve yaşanabilir bir kent için tüm imkânları seferber ediyoruz. Sevdalı olduğumuz şehre olan vefa borcunu hizmetle ödemek istiyorum. Çayırova’da gönül belediyeciliği ile başlattığımız hizmet seferberliği 2020 yılında artarak devem edecek.

Bu duygularla 2020 yılının ilçemiz, ilimiz, ülkemiz, milletimiz, bölgemizdeki kardeşlerimiz ve tüm insanlık için barış, huzur, sağlık, güvenlik ve refah içinde geçmesini temenni ediyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN