ÇESK Başarıya Doymuyor

4 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Spora ve sporcuya verdiği destekle ilçede birçok branşta lisanslı profesyonel sporcular yetiştiren Çayırova Belediyesi,  ÇESK (Çayırova Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü) bünyesinde yetiştirdiği sporcularla da önemli başarılara imza atıyor. Çayırova Belediyesi’nin spora yaptığı yatırımlar her geçen gün yeni başarılara da kapı açıyor. Geleceğin sporcularını yetiştiren Çayırova Belediyesi, Karate branşında Milli Takıma 2 sporcu kazandırdı.

Çayırova’dan Milli Takıma Sporcu

Yedi branşta 7-14 yaş arası faaliyetlerini sürdüren ÇESK Karate takımı 29 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında Gaziantep ilinde yapılan, 59 il ve 3000 e yakın sporcunun katıldığı Türkiye Minik-Yıldız Karate Şampiyonasında yeni başarılara imza attı. Ferdi ve takım maçlarında kıran kırana geçen mücadeleler sonucunda Minik Erkekler ve Minik Kızlar kategorisinde Türkiye 3.’sü oldular. Heyecanın bir an bile eksik olmadığı maçlarda ayrıca 3 de Türkiye 5.’cisi çıkaran ÇESK Karate takımı sporcularından Sare Ekinci ve Utku Şahin Türkiye Minik-Yıldız Karate  Milli Takımına seçildiler. Ayrıca bir diğer sporcu Özhan Gökbulak da ilk üçte yer almamasına rağmen gösterdiği performansla Milli takım kadrosuna aday gösterildi. Milli takıma seçilmesi önümüzdeki zaman diliminde yapacağı eleme müsabakalarıyla netlik kazanacak.

Başkan Demirci: “ Spora Uzun Vadeli Yatırımlar Yapıyoruz”

Çayırova Belediyesi olarak Eğitim Spor Kulübü kurduklarını ve 7 branşta yol aldıklarını söyleyen Başkan Demirci, amaçlarının Çayırova’nın spor şehrine dönüşmesini sağlamak olduğunu belirtti. Spor okullarını dört mevsime yaydıklarını ve bu sayede yıl boyu gençlere spor yapma imkanı sağladıklarını ifade eden Başkan Demirci, amaçlarının küçük yaşta herkesin hayatında sporun yer almasını sağlamak olduğunu açıkladı. Spor okullarında performansıyla ön plana çıkan sporcularında Eğitim Spor Kulübünde (ÇESK) lisanslı sporcu olarak yer almasının zeminini hazırladıklarını vurgulayan Demirci, spora yaptıkları yatırımların meyvesini kısa sürede aldıklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN